Spacer po Dobrzyńskim Pojezierzu

Autor: 
Majsterek

W niedzielę 30.07.2017 wyruszamy na spacer wśród jezior Pojezierza Dobrzyńskigo.
Kilka lat temu odwiedziliśmy nieliczną grupą okolice Obór, Chrostkowa - malownicze pagórki poprzetykane jeziorami i dolinami strumyków. Pora wrócić w ten rejon, ale tym razem odwiedzić jego bardziej jeziorną część. Proponuję sprawdzić na mapie gdzie znajduje się miejscowość Żałe (niedaleko na północ od Lipna) i policzyć mniejsze i większe jeziora które ją otaczają. Powędrujemy więc przez lasy i lipcowe pola, nad jeziorami, strumykami, ok 22km. Zahaczymy o miejscowości: Ruda, Huta, Kleszczyn, Somsiory, Charszewo. Zwiedzimy drewnianą kapliczkę w Studziance i kościół w Żałach; a po drodze pewno wiele innych ciekawostek w tym grodziska, których jak sie okazuje mnogo tu.
Zachęcam do spaceru stałych bywalców, ale również nowych śmiałków. Na wyprawę zapisało się już kilka osób z zaprzyjaźnionej grupy VELO Sierpc. Chętnych i chętne proszę o odpowiedź w temacie na forum - będzie nam łatwiej zorganizować transport.
Start w miejscowości Żałe o 9.00 (samochody zostawimy na parkingu koło kościoła/cmentarza).

Poniżej mapa z wstępną trasą spaceru (fioletowa linia). Jak widać zatoczymy pętlę, więc przez miejscowości Żałe będziemy przechodzić "drugi raz" - jeśli ktoś będzie chciał zakończyc spacer wcześniej będzie miał okazję.